Srspki avion

Паднал воен авион на војската на Србија, загинал пилотот

Воен авион “супер галеб Г-4“ утринава околу 9.30 часот се урнал во близина на излезот од местото Ковачице, потврдува “Новости“. Е3ден пилот загинал, дознава Блиц.рс.
Како официјално се дознава, пилотот и копоилото се катапултирале. Пилотот кој е во тешка состојба пренесен бил на ВМА.

 
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


five + 3 =

%d bloggers like this: