saudiskaodbrana

Војската на Саудиска Арабија пресретна проектили над Ријад. Експлозии над центарот на градот

Силите на воздушната одбрана на Саудиска Арабија пресретнале ракети над Ријад, објави агенцијата Ел Арабија. Сведоци, за Ројтерс претходно изјавија, дека најмалку три силни експлозии се случиле во центарот на главниот град на Саудиска Арабија. Во извештајот на Ројтерс се вели дека над Ријад се гледале три облаци на чад.

Властите во Ријад сè уште не ги коментираа тврдењата на сведоците и саудиските власти.

Извор:(Vijesti. / SRNA)
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


2 − = zero

%d bloggers like this: