Десетици Палестинци се собрале денес во градот Наблус во северниот дел на Западниот брег во знак на поддршка на Сирија после американските, британските и француските напади врз ова арапска земја. Учесниците на демонстрациите замавнувале со Палестински и Сириски знамиња и носеле транспаренти на кои барале единство на сирискиот народ и државата.Image result for Nablus Palestinian protest support Syria

Друг про-сирски митинг ќе се одржи во Рамалах во текот на денот, пренесува палестинска новинска агенција Вафа,

Извор:(Vijesti / ФЕНА)

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар
Ве молам ставете го вашето име