Илјадници учесници на шестиот конгрес на Сојузот на европските турски демократи се собраа пред Олимписката сала Хуан Антонио Самаранч во Сараево, каде што наскоро се очекува почеток на овој настан.

Автобуси со поддржувачи од БиХ, Македонија и други европски земји пристигнуваат во главниот град на БиХ минута во минута. Организаторите на Конгресот го објавија доаѓањето на речиси дваесет илјади учесници, кои, како што беше најавено во текот на денот, ќе се обратат и на турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар
Ве молам ставете го вашето име