НЕСРЕЌА / Седум дена откако загинаа 189 луѓе: Авион на истата авиокомпанија остана без крило

0

Уште еден авион на индонезиската авиокомпанија Лион Ер, доживеа несреќа на само седум дена откако авионот на истата компанија падна во морето и одведе во смрт 189 луѓе.

Foto: Facebook/Avionska nesreća u Indoneziji
Авионот при полетување удрил во јарбол и останал без лево крило. Во авионот имало 143 патници, а повредени не непријавени.
Фотографии на оштетен авион објавени се на Фејсбук, а на нив може да се види делот кој виси од авионот.

После несреќата можеже да се видат фотографиите на патниците како чекаа со нивниот багаж на пистата.

Foto: Facebook/Avionska nesreća u Indoneziji
Несреќата се случи на само седум дена откако 189 лица загинаа во авионска несреќа во паѓање на авион кој леташа за Џакарта на 29-ти октомври.

Извор:RSA