Полицијата заплени 19 мрежи во Охридското и Преспанското Езеро

0

Во текот на вчерашниот ден, во водите на Охридското и Преспанското Езеро, во два одвоени случаи, полициски службеници пронашле и одзеле вкупно 19 рибарски мрежи со должина од по 50 метри во кои имало риба белвица и грунец.

– Се преземаат мерки за расчистување на случаите, информираат од МВР. (Крај)

извор:Ohridpress МВР фото: архива