Соодветна пријава за жител на село Октиси, поради физички напад врз жител на село Шум

0

Во соопштението на МВР стои:

На шеснаесетти април оваа година, околу 10 часот, во дворно место на куќа сопственост на Ј.Л. од струшкото село Октиси, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од М.Д.од истото село, врз И.Ц. од струшкото село Шум. По целосно документирање на настанот, полициската станица од Струга, против М.Д. ќе поднесе соодветна пријава.

Mahir Demişoski /Дубаи – Портал