НЕШТО СЕ ПОДГОТВУВА?

0

Напаѓачката група на американски авиони, предводена од превозникот Абрахам Линколн, отплови до Црвеното Море. Носачот помина низ Суецкиот канал по должината на Персискиот Залив заради ескалација на односите со Иран и “одговор на неодредена закана од Иран”.

Белата куќа испрати бомбардери Б-52 во Персискиот Залив, до базата на Ал Удеид во Катар. Останатите авиони слетале на непозната локација во “Југозападна Азија”. Американските авиони пристигнале од воздушната база Барксдейл во Луизијана.

Image may contain: one or more people and outdoor

Извор:fejsbuk/mladen maric