(ВИДЕО) Димитров за ДВ: Целта ни е на дофат

0

По посетите на Париз, Брисел и Берлин, македонскиот министер за надворешни работи Никола Димитров за Дојче веле изјави дека сигналите се позитивни и дека работите во врска со почетокот на преговори со ЕУ одат во добар правец.