Опожарено возило во Струга

0
Фото:Илустрација

На 24.09.2019 околу 01,00 часот на улицата “Иса Пелар“ во Струга настанал пожар на патнички автомобил марка “Цитроен Ц-3“ со струшки регистарски ознаки сопственост на И.О.(27) од Струга. Притоа целосно изгорел предниот дел на возилото. Пожарот бил изгаснат од Територијалната противпожарна единица Струга. Увид ќе се врши во текот на денешниот ден.

Извор:мвр