Жител на Франгово со остар предмет нападнал сограѓанин

0

На 27.09.2019година околу 18 часот, во струшкото село Франгово, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад со остар предмет извршен од В.И. врз Е.К. (18), двајцата од истото село. Понатамошниот тек од нарушувањето бил спречен од присутни жители на селото. Напаѓачот е повикан во полициска станица и против него ќе биде поднесена соодветна пријава.