Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против Н.П.(27) од Струга поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“. Тој, на 01.10.2019, во службени простории на такси компанија во Струга,  физички ја нападнал неговата сопруга и и упатил закани по нејзиниот живот.


MVR / Dubai-Portal