Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга, до надлежното Јавно обвинителство поднесе кривична пријава против С.К.(31) од Струга поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „тешка телесна повреда“. Тој, на 23.11.2019 година, во близина на угостителски објект лоциран на улицата „15 корпус“ во Струга, го пресретнал Д.Л.((18) од струшкото село Драслајца и физички го нападнал.


Dubai-Portal / MEM