Зоран Заев имаше историска шанса да биде Тито, ама не ја искористи. Ова вечерва во „24 анализа“ го кажа генералниот секретар на Алијансата за Албанците Арбен Таравари во делот од дебатата за тоа какви се шансите албанската опозиција да победи на изборите кај албанскиот електорат.

Таравари исто така изјави дека Албанците се разочарале од СДСМ и тоа го покажале на претседателските избори.

– Заев имаше историска шанса да биде Тито, ама не ја искористи – рече Таравари.

„Целиот текст прочитајте го тука

ПлусИнфо