Синоќа во 00.47 часот во СВР Скопје, од Итна медицинска помош било пријавено дека на 06.10.2020 околу 22.00 часот, на Н.Ш.(48) од Струга, додека бил со познаник во стан на подрачјето на Центар, му се слошило и починал. Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт, а увид извршила екипа од СВР Скопје, соопштија од МВР.

По наредба на Јавен обвинител  телото на починатиот било предадено за обдукција.