Комита Сафет Авмедоски

Комита Сафет – продефилира низ улиците на Крушево.

Вчера по повод празникот Илинден, како дел од коњаницата, предводена од учесниците на годинешнава манифестација Илинден, низ улиците на Крушево продефилира и  комита Сафет Авмедоски.

Комита Сафет Авмедоски

Комита Сафет Авмедоски

Во прилог ви доставуваме дел од забележаните фотографии, испратени до нашиот портал од страна на новинар : Мицкоски Коста- Крушево.
One thought on “Комита Сафет – продефилира низ улиците на Крушево.

  1. seko

    OVAJ safet go ima zgreseno imeto ako se vika safet togas nemoze da bide komita moze da glumi asker.ovaj e nekoj zabegan seljak.eve eden hadis:eden covek sto go oponasa eden narod toj nemu mu pripaga taka da ovaj NE E MUSLIMAN.NEKA SE STRAMI OD VAKVOTO DELO.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


− 1 = three

%d bloggers like this: