ГИ ПОМЕРИ ГРАНИЦИТЕ: Ибрахимовиќ со тетоважа “ МУ СЛУЖАМ НА АЛЛАХ“

Златан Ибрахимовиќ овие денови навистина е вистинска мистерија!Во стварност не толку тој како фудбалер, туку тетоважата која ја истетовирал на левото раме.

Напаѓачот на ПСЖ на дел од своето тело го истетотовирал името “ Abdullah“ и така предизвикал бурни реакции на социјалните мрежи.

Шведскиот репрезентативец и член на ПСЖ со истетовираното име Abdullah на рамето предивикал чудење за луѓето кои го познаваат. На оригинален арапски јазик тоа има значење “Му служам на Господ, односно му служам на Аллах (Алахов роб)“.

Ибрахимовиќ се изјаснил како атеиста, меѓутоа можно е да се предомисли. Атеист или не, Ибрахимовиќ е вистинска зверка и можност повторно со голови да се врати на насловните страни. Инаку ПСЖ во вторник го пречекува Челзи во осмина финалето на Лигата на шампиони.

(null)

 
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


× 1 = seven

%d bloggers like this: