дортмунд

ХАОС ВО ДОРТМУНД: Бомбашки напад пред почетокот на натпреварот од Лига на шампиони.

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ: Во Дортмунд вечерва забележани се три експлозии, а податоци за жртвите засега нема. Она што е извесно е дека Марк Бартра се здобил со полесни повреди од стакло откако шофершајбата пукнала од  детонацијата на експлозијата.

Новиот натпревар ќе се одигра утре од 18.45 часот.

Експлозија во Дортмунд пред натпреварот од Лигата на шампиони. Марк Бартра заврши во болница,а натпреварот е одложен.

Во овој момент нема премногу информации со местото на настанот. Се шпекулира дека станува збор за терористички напад, кој како цел го имал натпреварот од Лигата на шампиони, кој вечерва требаше да се одигра во Дортмунд.

Како што се дознава, натпреварот е одложен, бидејќи безбедноста на сите учесници како и посетителите е загрозена.

Eksplozija u Dortmundu, povrijeđen igrač Borusije, odložena utakmica

 
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


+ four = 7

%d bloggers like this: