thumbs_b_c_8b1d53b8a8b6bf0b5a3d4ddf518f37e7

Ердоган му честита на Рухани за победата на изборите

Претседателот на Република Турција, Реџеп Таип Ердоган, му честиташе денес на иранскиот претседател Хасан Рухани за реизборот на функцијата претседател, јавува Anadolu Agency (AA).

Претседателот Ердоган, во телефонски разговор со Рухани, денес попладне му упати честитки на претседателот на Иран за успехот на претседателските избори.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


9 × = seventy two

%d bloggers like this: