20170606_2_24090172_22910937_Web (Copy)

Авганистан: Во бомбашки напад на паркинг од џамија загинаа седум лица

КАБУЛ (АА) – Седум лица загинаа во бомбашки напад изведен на паркингот од една џамија во Херат, во западниот дел на Авганистан, јавува Anadolu Agency (AA).

Портпаролот на полицијата во Херат, Абдул Ахад Велизадех, изјави дека бомбата што експлодирала била поставена на трицикл.

Во нападот исто така се ранети 16 лица, а некои од нив се во тешка состојба.

Сѐ уште никој не ја презеде одговорноста за нападот.

20170606_2_24090172_22910937_Web (Copy) 20170606_2_24090172_22910938_Web (Copy) 20170606_2_24090172_22910939_Web (Copy) 20170606_2_24090172_22910940_Web (Copy)
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


7 + = thirteen

%d bloggers like this: