19145999_1552549838109524_7103034913690247363_n

Сообраќајна несреќа на регионалниот пат Струга – Дебар во делот на населба Велешта

Вечерва нешто пред 22.00 часот на регионалниот пат Струга-Дебар во делот на населба Велешта, дојде до предизвикување на  сообраќајна несреќа во која учествувале три моторини возила, автомобил марка Лада со регистерски таблички на Општина Вевчани, патничко моторно возило Форд Фокус со регистерски таблички на Општина Струга, и камион со регистерски таблички на Општина Струга кој во моментите на несреќата превезувал (бил натоварен) со дрва.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициската станица во Струга, како би се утврдиле причините за самата несреќа. Според неофицијалните извори, моментално нема посериозно повредени, а причинета е поголема материјална штета.19113572_1552642441433597_7980831802569240557_n 19145999_1552549838109524_7103034913690247363_n

Фото:Р.С / Дубаи Портал

 
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


8 − three =

%d bloggers like this: