19092618_652470888274763_9109466100412607637_o

(Фото) Талат Џафери оствари средба со познатиот фудбалер Адмир Мехмеди

Претседателот на собранието на Република Македонија Талат Џафери  денес во својата канцеларија оствари средба  со познатиот фудбaлер  на германскиот прволигаш Бајер Леверкузен – Адмир Мехмеди кој по потекло е роден Гостиварчанец.

По кратката средба, со г-динот Џафери, разговорот и средбата со пријателите на Мехмеди,  му бил подарен дрес со потпис од овој познат фудбалер на германскиот прволигаш..

19092618_652470888274763_9109466100412607637_o 19143157_652470898274762_4467082598866540995_o 19221447_652470854941433_6989756468418309709_o

 
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


6 − = one