aksa4

Израелската полиција се согласи да ги отвори сите влезови на Ал Акса

ЕРУСАЛИМ (AA) – Управата на џамијата Ал Акса соопшти дека израелската полиција се согласи да ги отвори сите влезови на оваа џамија, укинувајќи го старосното ограничување, јавува Anadolu Agency (AA).
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


8 − five =

%d bloggers like this: