баерн

Баерн на отварање на Бундеслигата на Алијанц Арена го совлада Леверкузен

Баерн Минхен на отварањето на Бундеслигата, на својата “Алијанц Арена“ го победи Бајер Леверкузен со резултат 3:1.

Домаќинот поведе уште во 9-та минута со голот на Суле, после одлично нафрлување на Руди.

Својата предност Баерн ја зголеми во 19-та минута преку Толисо, на асистенција на Видал.

Тимот на Анчелоти во 53.минута поведе со високи 3:0, а стрелец беше од пенал Левандовски.

Леверкузен до крајот на натпреварот успеа само да го ублажи ппразот на 3:1 со голот постигнат во 65-та минута од страна на Мехмеди.

Ова воедно беше и прв натпревар во новата сезона на Бундеслигата.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


eight − = 3

%d bloggers like this: