Untitled

(Видео) Турскиот претседател пристигна во Србија. Еве како беше дочекан

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган пристигна во Србија за едно со неговата сопруга Емине Ердоган во Србија.

Веднаш на самиот аеродром беше пречекан од Српскиот претседател Александар Вучич и низа на представници на српската влада.

Ердоган во Србија ќе претстојува во дводневна посета.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


eight − 4 =

%d bloggers like this: