несрека

(Видео) ХРВАТСКА: Се преврте автобус полн собус полн со ученици, загина возач на автомобил

Смртно настрадал возачот на автомобилот , додека децата, возачот и останатиот персонал училиштето кои се наоѓале во автобусот после превртувањето, се здобиле со лесни телесни повреди.

На теренот излегле противпожарни екипи и итна помош. Во сударот некои деца се здобиле со хематоми на главите, ама нема повредени. Осум се префрлени во болница во Славонски брод, додека останатите друг автобус ги превезел во Основните училишта во Врановци, каде им се овозможила психолошка помош, пренесува 24sata.hr.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


one + 4 =

%d bloggers like this: