erdogan1

Ердоган на трилатерален останок на Турција, Русија и Иран

На 22 ноември турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган ќе отпатува за рускиот град Сочи каде ќе присуствува на трилатералниот состанок со претставниците на Русија и Иран.
Новинар на АА дознава дека Ердоган во таа прилика ќе се сретне со својот руски колега Владимир Путин.
На трилатералниот состанок ќе се разговара за настаните во Сирија, но исто така и во регионот.
Се очекува на состанокот да присуствува и претседателот на Иран Хасан Рохани .
(Vijesti./ AA)Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


7 + eight =

%d bloggers like this: