Последни Вести
Search
Арда Туран

Турскиот репрезентативац Арда Туран со порака до Трамп

Турскиот фудбалски репрезентативец и член на Барселона, Арда Туран, изрази жалење поради одлуката на САД да се признае Ерусалим како главен град на Израел, објави Анадолу Агенцијата (АА).
Арда (30) преку социјалните мрежи се осврнал на одлуката на претседателот на САД Доналд Трамп Ерусалим да го признае како главен град на Израел и да премести амбасадана САД од Тел Авив во Ерусалим.
-Ерусалим секогаш ќе биде главен град на мирот и човештвото. Престанете да го вртите оружје кон невините луѓе – порачал Арда Туран.Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


6 + = thirteen

%d bloggers like this: