реалсопруги

АБУ ДАБИ: Сопругите на звезди на Реал Мадрид во хиџаб во посета на џамии

Актуелниот првак на Европа Реал Мадрид денес во Абу Даби ќе игра против Ал-Џезира, првиот натпревара од ФИФА Светското клупско првенство .

Theo Hernandez's partner Adriana Pozueco, left, visits Sheikh Zayed Mosque

Сопругите на три фудбалски звезди на Реал, кои исто така се наоѓаат во Обединетите Арапски Емирати, го искористиле слободното време, па ставиле хиџаб и посетилт џамии во престолнината на ова Заливска земја.

Adriana Pozeko (Pozueco), Klaris (Clarice) Alves и Andrea Salas сопруги  се на Реаловите првотимци  Teо (Theо) Hernandeza, Marcelо i Kejlor (Keylor) Navas,а пред натпреварот на Кралевите на Светското клупско првенство одлучиле да ја посетат и џамијата Шеик Зајед во Абу Даби.

Ова џамија е најголема во ОАЕ и една е од најголемите во светот, во текот на светиот исламски месец Рамазан нејзе ја посетуваат повеќе од 50.000 верници.

Real Madrid Wag Adriana Pozueco wears a traditional hijab for her Abu Dhabi visit

Фото: Adriana Pozeko (Pozueco), сопруга на Тео Хернандез

Marcelo's wife Clarice Alves pictured in front of Sheikh Zayed Mosque

Фото:Кларис Алвес, сопругата на Марсело

Keylos Navas' wife Andrea Salas described her visit to the mosque as 'awesome'

Фото:Андреа Салас, сопругата на Кејлор Навас

Adriana Pozueco will surely be cheering on Theo Hernandez and Real Madrid tomorrowKeylor Navas is not the only keeper in the family with wife Andrea SalasMarcelo and wife Clarice Alves have two children together
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


3 × nine =

%d bloggers like this: