Tag: , , ,

erdogan-vuciuc

Вучиќ наскоро заминува за Турција, на покана на Ердоган

Српскиот претседател Александар Вучиќ по телефон разговарал со турскиот претседател Реџеп...

VUCIC-IZETBEGOVIC-ERDOGAN

Започна трилателарниот состанок на Вучиќ, Ердоган и Изетбеговиќ

Во Истанбул во тек е состанок на српскиот претседател Александар Вучиќ, турскиот...

zaev_vuch

НОВ СПОР ЗАРАДИ КОСОВО: Изјавата на Зоран Заев наиде на остри критики од Србија

Србија може да превземе радикални мерки во односите со Скопје и да го повлече признавањето...

%d bloggers like this: