Последни Вести
Search

Tag: , , , , ,

CIPRAS-ZAEV

Што може да се очекува од утрешната средба на Заев и Ципрас во Давос?

Отвореното прашање за името меѓу Македонија и Грција по над две децении стагнација, во...

zaev-butaris

Бутарис: Терминот Македонија не е закана за грчкиот идентитет

Терминот „Македонија“ не е закана за идентитетот на Грција, изјави  градоначалникот на...

zaev-vodici-777x437

Заев: Оптимист сум за решение достоинствено за двете страни

Претседателот на Владата Зоран Заев смета дека ќе биде најдено решение за проблемот што...

stoltenberg-zaev

Столтенберг: Нема план Б, спорот со името треба да се реши

Нема план Б, прашањето со името е во моментов најголемата пречка за членство на Македонија...

zaev-borisov

Заев – Борисов: Договорот гарантира долгорочни пријателски односи

Договорот за пријателство, добрососедство и соработка, кој вчера беше ратификуван во...

cipras-75601

Грчки медиуми: На 24 јануари средба Заев – Ципрас во Давос

Во рамките на Светскиот економски форум што од 23 до 26 јануари ќе се одржи во Давос,...

zaev-intervju-grcka-televizija-

Заев за грчка „Алфа ТВ“: Решение за спорот со името до јули, црвените линии се пречка

Премиерот Зоран Заев, во интервју за грчката „Алфа ТВ“ рече дека постои можност за...

zaev

Заев: Решение за името можно и во првата половина на 2018 година

Во во интервју за грчката „Алфа ТВ“, премиерот Зоран Заев вели, постои можност за изнаоѓање...

ZAEV-BOZIK

Заев упати божиќна честитка до сите православни верници

Претседателот на Владата, Зоран Заев, по повод верскиот празник Божик – Рождество Христово,...

sela

Концептот на Заев за едно општество за сите е “лага”, смета Села

Зијадин Села смета дека концептот што го промовира премиерот Зоран Заев „едно општество за...

Zaev-Tevdovski

Заев им порача на инвеститорите: 2018-та нема да биде изборна, туку година на работа

Премиерот Зоран Заев рече дека 2018 ќе биде година на економски развој и инвестиции и им...

vmro-vtor-krug1-777x437

ВМРО-ДПМНЕ: Зошто крупни капитални инвестиции не беа пуштени во употреба

оран Заев и Драган Тевдовски се пофалија за реализацијата на капиталните инвестиции за 2017...

zaev

Заев: Да се обединиме во визијата за модерна и економски напредна Македонија

„Годината што заминува ќе ја паметиме по најголемиот успех на граѓаните на оваа земја....

Zoran-Zaev1

Заев: Во нормална држава мора да се знае вистината за „Монструм“, „Диво насеље“, Младенов

Ако сакаме да бидеме нормална и сериозна земја, а не некаква творба тогаш мора да се знае...

zaev

Заев: Отворена можноста за соработка со сите партии

  Премиерот Зоран Заев во рамки на седницата за поставување пратенички прашања најави...

zaev

Предвидени се 50 милиони евра за економски развој во буџетот за 2018 година

Премиерот Зоран Заев и вицепремиерот за економски прашања, Кочо Анѓушев денеска во Владата...

ZAEV

Ако ВМРО ДПМНЕ не се врати,Заев утре не одговара на пратенички прашања

Премиерот Зоран Заев очекува пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ да се врати во Собранието и да...

ZAEV

Заев: Оставките на функционерите на Алијансата се очекувани

Премиерот Зоран Заев како очекувани ги оцени оставките на функционерите од Алијансата за...

gruevski-sud

Груевски: Заев ми се одмаздува за 11 години порази

Поранешниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, во изјава пред Кривичниот суд каде...

Antic-i-Zaev-1-430x437

Антиќ му подари шампионски дрес на Фенербахче на премиерот Заев

„Сино-жолт“ кошаркарски дрес со број 12 за премиерот на Република Македонија, Зоран Заев. И...

ЗАЕВ-ПОТКУП

Одложено судењето за „Поткуп“, ќе се чека одлука на Апелација

Судењето за предметот „Поткуп“ во кој е обвинет премиерот Зоран Заев е одложено за 29...

тарвари

Таравари со остра критика кон Заев на Фејсбук

Откако изминативе денови, односите помеѓу владината коалиција и Алијансата за Албанците не...

заев

Заев: Предлогот на Села за министер за здравство беше неприфатлив

Премиерот Зоран Заев синоќа во интервју во емисијата „Ноќно студио“ изјави дека...

vlada-640x406

Аналитичари: Алијансата треба да остане дел од пострежимската Влада

Какви се односите во владината коалиција е прашањето кое, како последица на острата...

СЕЛАИЗЈАВА

Села: Неприфатливи се измислени функции, но остануваме во Владата

По средбата со премиерот Зоран Заев, лидерот на Алијансата на Албанците, Зијадин Села,...

СЕЛА-ВЛАДА

Села пристигна во Владата на разговори со Заев

Дали Алијасата за Албанците останува владин коалициски партнер ќе се знае по денешната...

%d bloggers like this: