Tag: , , ,

vozovi salzburg

Во судар на возови на железничка станица во Салзбург повредени 40 лица

Два патнички возови биле вклучени во судир при спојувањето на главната железничка станица...

vozovinesreka

Судар на возови во САД, има мртви

Воз во кој се наоѓале 147 патници се судрил со товарен воз во Јужна Каролина. НБС пишува дека...

Untitled

(Видео) Лос Анџелес : Хеликоптер се забил во куќа, три лица мртви

Три лица загинаа, а две се повредени кога хеликоптер се урна во куќа во Јужна Калифорнија на...

nesreca avstrija

АВСТРИЈА: Страотна несреќа на пруга, патнички воз згмечил Шкода Октавија

Во австрискиот округ Neunkirchen денес утринава се случила тешка сообраќајна несреќа во која, за...

helikopter

ГЕРМАНИЈА: Во судар на мал авион и хеликоптер во воздух, загинале 4 особи

Четири лица загинале во судар на мал авион и хеликоптер во северозападна Германија, соопшти...

kolumbija

КОЛУМБИЈА: Камења и блато затрпале автобус, 13 настрадани

Во одрон на пат во местото Нарину, Колумбија, настрадале најмалку 13 особи, пренесуваат...

most2

(Фото) КОЛУМБИЈА: Се урна мост од 450 метра во изградба, 10 загинати

Најмалку 10 лица загинале, а пет биле повредени при уривањето на мостот во изградба во...

ANTVERPEN

(Видео) Во експлозија на гас во Антверпен, срушена зграда

Најмалку 20 лица се повредени минатата ноќ во експлозија која уништила три соседни куќи во...

avtobus nesreka

(Фото) Се преврте автобус во Турција, 9 мртви 28 повредени

Најмалку девет лица загинале, а 28 биле повредени откако автобусот утринава се превртел во...

5a43e42e-8b74-4417-84b9-3b7c0a0a0a7e-svicarski-kruzer-nesreca-twitter-700x402

Швајцарски крузер удрил во мост во Германија, најмалку 25 повредени

Најмалку 25 лица се повредени кога швајцарски крузер со 129 патници удил мост во...

москва

МОСКВА: Автобус влетал во подземен пешачки премин, пет лица загинале

Најмалку пет особи загинале, а повеќе од 10 се повредени кога автобус влетал во пешачки...

Mercedes-Banka

Мерцедес влета во оградата пред Охридска банка

Возило марка „мерцедес“ доцна синоќа влета на тротоарот пред Охридска банка.      На...

indijanesreca

Индија: Автобус слетал во река, 32 мртви

Најмалку 32 лица загинаа откако автобусот слетал од мост и паднал во река во...

Австријавоз

Австрија: Во судар на возови повредени 20 лица

Најмалку 20 особи се повредени при судар на патнички возови во Австрија. Франц Респергер,...

траект филипини

Се превртел траект кој превезувал 251 патник, најмалку тројца загинати

Траект со 251 патник потона денес во морето во близина на брегот на Филипините, бројот на...

ПОЛИЦИЈА

Маж паднал од третиот кат на зграда во Чаир

Вечерва во 19 часот и 10 минути е пријавено дека на улица „Џон Кенеди“ бр.1 во Скопје пред...

мексико

Мексико: Во превртување на автобус загинале 12 особи

Во превртувањето на автобус кој превезувал туристи на исток од Мексико, загинале 12 лица.  ...

avtomobil-vardar-4-701x526-701x437

Пожарникарите го извлекоа автомобилот кој падна во Вардар

Извлечен е автомобилот кој попладнево излета во реката Вардар. Командирот на...

4

(Фото) ВАШИНГТОН: Вагони на воз од надвозник паднале на автопат, има мртви и повредени

Два вагони на воз кој преминувал преку надвозник во државата Вашингтон паднале на...

1

ФРАНЦИЈА: Воз удрил во школски автобус, има жртви

France . Collision between a school bus and a train near Perpignan Provisional balance sheet: at least 4 dead and several seriously injured pic.twitter.com/1MKGt1JxoL...

%d bloggers like this: