Tag: , , ,

pasos francuski

Нема ракување – нема француско државјанство

Муслиманка од Алжир нема да добие француски пасош затоа што одбила да се ракува...

francija

Франција тврди дека не ја бомбардирала воената база во Сирија

Француската армија не ја бомбардираше воената база во Сирија, соопштил шефот на...

francija-policija

Судир на полицијата и анархистите, напади со камења и шок бомби

Припадници на француската полиција употребија солзавец и шок-бомби, додека активистите за...

sindikat-francija

Во Франција врие:Синдикатите ја предупредуваат владата дека може да дојде до национален судир

Спорот меѓу француската влада и синдикатот би може да се прерасне во национален конфликт...

er-frans

Вработените во “Air France” го продолжија штрајкот: Дневни губитоци 20 милиони евра

Вработените во француската национална авиокомпанија “Ер Франс”, кои претходно...

voz-francija

Франција очекува сообраќаен хаос после штрајкот на железничарите

Франција ја очекува сообраќаен хаос во наредните месеци, додека националниот железнички...

francija voena parada

Во Франција се предлага излегување од НАТО пактот

Поради ратоборната политика на преговарање на НАТО и непочитувањето на меѓународното...

peleni

ФРАНЦИЈА : После Нутела, хаос и заради ефтини пелени, над 250 купувачи чекале во редици

Приказната за судирите на купувачите околу евтината Нутела во Франција сеуште не запре, а...

nutela

Француските власти најавуваат : Истрага заради намалените цени на Нутела

Француските власти започнаа истрага за специјални намалувања што доведоа до хаотични...

1

Франција: Приврзаници на терористичката ПЈД/ПКК нападнале џамија во Бордо

Членовите на терористичката организација ПЈД / ПКК минатата ноќ ја нападнаа џамијата која...

poplavi francija

На Франција и` се закануваат поплави, нивото на реката Сена ќе расте до сабота

Заради зголемувањето на нивото на водата во реката низ Франција, во 15 департмани објавено е...

asad

Сирија ги негира обвинувањата за користење на хемиско оружје

Сириската влада во средата соопшти дека тврдењата на САД и Франција дека користеле хемиско...

он

Франција повика на итна седница на Советот за безбедност на ОН во врска Сирија

Француското Министерство за надворешни работи во неделата повика на итна седница на...

франција полиција

Франција на улиците извади 100.000 полицајци

Владата на Франција ги зајакна мерките на безбедност ширум земјата и ќе распореди речиси...

1

ФРАНЦИЈА: Воз удрил во школски автобус, има жртви

France . Collision between a school bus and a train near Perpignan Provisional balance sheet: at least 4 dead and several seriously injured pic.twitter.com/1MKGt1JxoL...

%d bloggers like this: