Tag: , , , , ,

tramp-asad

Сирија е бомбардирана, што сега?

Американските воени напади во Сирија предизвикаа многу прашања, пишува политичкиот...

асад

Асад:Продолжува воената операција во Гута

Сирискиот претседател Башар ал Асад денеска изјавил дека ќе продолжи со воената операција...

GUTA

Силите на Асад продолжуваат со напади врз Источна Гута: За три дена убиени 250 цивили

Најмалку 250 цивили се убиени во нападите кои во изминатите три дена на Источна Гута ги извеле...

GUTA

Guardian: И Гута е нова Сребреница, а Асад новиот Младиќ

Со секое дете кое го губи својот живот и секој брутален чин што останува неказнет,...

asad

Сирија ги негира обвинувањата за користење на хемиско оружје

Сириската влада во средата соопшти дека тврдењата на САД и Франција дека користеле хемиско...

%d bloggers like this: