Tag: , , ,

erdogan

На 20-ти мај, Ердоган доаѓа на голем предизборен митинг во Сараево

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган ќе пристигне во Босна и Херцеговина во мај, каде...

ердоган

Ердоган најави митинг во “една европска земја“

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денес изјави дека очекува дека следниот месец да...

erdogan

Ердоган стана почесен граѓанин на Нови Пазар

Турскиот премиер Реџеп Тајип Ердоган од денес е почесен граѓанин на Нови Пазар. Ова беше...

Dzaferi-i-Erdogan

Ердоган на средбата со Џафери го потврдил ставот за употребата на уставното име

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, во рамките на официјалната посета на Турција, се...

erdogan

Ердоган: Предвремени избори во Турција ќе се оддржат на 24.јуни ова година

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денес изјави дека на 24-ти јуни во Турција ќе се...

erdogan

Ердоган: Турција нема аспирации на туѓи територии

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган изјави дека Турција нема територијални аспирации...

ердоган

Остри критики на Ердоган: Се додека ги храни терористите, Западот ќе тоне

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска ја обвини Франција дека им помага на...

erdogan-rohani

Ердоган се сретна со Рохани во пресрет на самитот на кој ќе им се придружи и Путин

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска во Анкара се состана со својот ирански...

erdogan

Ердоган: Нетанјаху, ти си окупатор и терорист

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган изјави дека од почетокот на операцијата...

limaj

Заменикот на Харадинај со одговор до Ердоган: Косово на никого нема да му биде вазал

Заменик-премиерот на Косово Фатмир Лимај изјавил во Призрен дека Косово не е ничиј вазал и...

erdogan-vuciuc

Вучиќ наскоро заминува за Турција, на покана на Ердоган

Српскиот претседател Александар Вучиќ по телефон разговарал со турскиот претседател Реџеп...

erdogan

ЕРДОГАН: Секој час се очекува влегување во центарот на Африн

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска во Анкара соопшти дека во рамките на...

ердоган

Ердоган со критики до ОН: Вие го лажете човештвото

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган во денешниот говор во Анкара ги критикуваше...

ba

Сенегалски учењак посветил песна за Ердоган: “Да живее Ердоган, Да живее Турција“

Претседателот Ердоган го сакаме во името на Аллах. Тој е првиот кој ја подава раката да...

erdogan mavretanija

(Фото) Повик за поддршка на Ердоган во Мавританија

Во продавниците во градот беа обесени плакати на кои пишува „Добредојдовте господине...

putin-erdogan-rouhani

Ердоган, Путин и Рохани на заедничка средба во април во Турција

Рускиот претседател Владимир Путин, турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган и иранскиот...

Erdogan-Putin

Ердоган и Путин согласни во продолжување на соработката во борбата против тероризмот

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска разговарал со рускиот претседател...

tilerson - Erdogan

Средба зад затворени врати: Ердоган во Анкара го прими американскиот државен секретар

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган го примил во  претседателската палата во Анкара...

erdogan-afrin

На повидок можен судир на Турската и Сириската војска, Ердоган најави дека тргнува кон Идлиб

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган до неодамна истакна дека турската армија, по...

erdogan montaza

Уште една во низата лаги: Приврзаниците на ПЈД/ПКК монтирале фотографија со Ердоган и пласирале лаги

Приврзаниците на терористичката организација ПЈД / ПКК во новиот обид на клевење...

erdogan

Лидерите на ЕУ на 26.март на средба со Ердоган: Утврдување на заедничките интереси

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск, претседателот на Европската комисија...

Erdogan-Papa

Ердоган и папата Фрањо согласини околу важноста од сочувањето на статусот на Ерусалим

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган и поглаварот на Римокатоличката црква, папата...

erdogan Vatikan

(Фото) Во Ватикан започна останокот на Папата и Турскиот претседател Ердоган

Во Ватикан започна состанокот наТурскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган и поглаварот на...

erdogan

Во пресрет на посетата на Ердоган на Рим, на улиците засилени безбедносни мерки

Пред посетата на турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган на Ватикан, кој започнува денес,...

erdogan

Ердоган: Слободната сириска војска, раме е до раме со турската војска

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска ја критикуваше турската опозициска...

erdogan

Ердоган во недела во посета на Ватикан

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган и поглаварот на Римокатоличката црква, папата...

%d bloggers like this: