Tag: , ,

hezbolah

ОФИЦИЈАЛЕН СТАВ: Хезболах ќе ја брани територијата на Либан од напади на Израел

Милитантната група Хезболах ќе го заштити Либан од секој обид на Израел да ја заземе...

izrael-zidliban

Израел започна со изградба на зид на границата со Либан

Командата на северниот воен регион на Израел започна со изградба на бетонски ѕид долж...

Avigdor

Израелски министер за одбрана му се закани на Либан со копнена инвазија

Израелскиот министер за одбрана Авигдор Либерман изјави дека Израел е подготвен за целосна...

avtomobil bomba

АТЕНТАТ ВО ЛИБАН:“Израел стои зад атентатот“, тврди Хасан Насралах

“Експлозијата на автомобилот на високиот лидер Хамас Мохамед Хамдан, која се случи...

Bozic

(Видео) Еве како муслиманки им го разубавиле Божиќ на верниците во Либан

И во овие времиња кога религијата често раздвојува наместо да спојува, сепак се случува...

%d bloggers like this: