Tag: , , ,

ohrid

Екологистите бараат од владата мораториум за градење на брегот на Охридското Езеро

Еколошките здруженија, „Фронт 21/42“, „ОхридSOS“ и „Еко-свест“ преку отворено писмо побараа...

oh1

(Фото) Охрид SOS: И покрај пријавата, продолжуваат градежните работи на езерското крајбрежје од Струга до Калишта

И покрај тоа што пред неколку дена граѓанската иницијатива Тампон В’але Струга достави...

onur

(Фото) НА ОХРИДСКИОТ АЕРОДРОМ: ТАВ го пречека првиот лет на Онур ер и Татилбудур од Истанбул

Соопштение за медиумите Охрид, 15. април 2018 НА ОХРИДСКИОТ АЕРОДРОМ: ТАВ го пречека првиот лет...

aerodrom-ohrid

Во недела на охридскиот аеродром доаѓа првиот директен лет од Истанбул

Во недела 15-ти април на охридскиот аеродром „Св.Апостол Павле“ ќе пристигне првиот лет со...

KOCIJAS

Коѕијас следниот четврток доаѓа во Охрид

Следната средба на министрите за надворешни работи на Македонија и Грција, ќе биде следниот...

PLAZA-STRUGA

Охридско eзеро е над критичната кота,оштетени се угостителски објекти

Нивото на водата во Охридското езеро е над критичната кота од 694 метри надморска височина и...

aerodromohrid

Од 15-ти април до октомври чартер летови Истанбул-Охрид

Нова чартер линија Истанбул – Охрид – Истанбул се воведува од 15-ти април годинава и ќе биде...

Ohrid

Прогласување на чинарите и кочеџикот во Охрид за споменици на природата пред советниците

Предлог-одлуката за предлагање за прогласување на чинарите во поширокото градско подрачје...

Mercedes-Banka

Мерцедес влета во оградата пред Охридска банка

Возило марка „мерцедес“ доцна синоќа влета на тротоарот пред Охридска банка.      На...

alipasasdazamija

Стопиран проектот за реконструкција на Алипашината џамија, ИВЗ деновиве ќе излезе со официјален став

Конзерваторско-реставраторски работи и реконструкција на Али-пашината џамија во Охрид,...

%d bloggers like this: