Tag: , , , , ,

HAN-ZAEV

„Заробената држава“ се ослободува

Македонија во изминатата година направи прогрес во исполнувањето на политичките,...

MOGERINI-ZAEV

Могерини: Се вративте на патеката, може да славите, а потоа на работа

Високата претставничка на ЕУ за надворешна политика и безбедност Федерика Могерини...

eu

ЕК ќе го објави извештајот за Македонија, се очекува препорака за отворање на преговорите

Европската комисија денеска во Стразбур ќе го објави Извештајот за состојбите и напредокот...

ZAEV

Заев: Заслужуваме кристално чиста препорака за сработеното

Факт е дека сработивме и навистина Македонија заслужува кристално чиста препорака од...

хан

Хан: ЕК ќе препорача почеток на пристапните преговори со Македонија

Европската комисија ќе препорача почеток на пристапните преговори со Македонија и со...

han

Хан за НОВА: Ќе и дадеме чиста препорака на Македонија

Благодарам за ова интервју. Г-дине комесар, би сакала да почнам со спорот за името. Грчката...

%d bloggers like this: