Tag: , , , ,

rudskoj

(Видео) Руската војска го прикажа “Tomahawk” и делови на проектили добиени од Сирија

По неколкудневните шпекулации, рускиот генерал Сергеј Рудиска на прес-конференцијата...

rusija-sietl

Представници на Американската власт упаднале во Рускиот конзулат во Сиетл

Претставници на американските власти упаднале вчера во резиденцијата на рускиот Генерален...

saudiska arabija

Ријад: Катар мора да испрати војска во Сирија и така да ја плати американската заштита

Саудискиот министер за надворешни работи, Адел ал Џубеир, вчера изјави дека Катар мора да ги...

tomahavk

Русија има намера да го проучи американскиот Томахавк, запленет во Сирија

Русија планира да ги испорача своите најнови системи за воздушна одбрана на Сирија, во...

irannukealren dogovor

IAEA: Иран го спроведува нуклеарниот договор

Меѓународната агенција за атомска енергија (ИАЕА) објави дека нуклеарниот договор со Иран...

абас

Никому нема да дозволиме да премести амбасада во Ерусалим

Палестинскиот претседател Махмуд Абас вчера изјави дека на ниту една земја нема да и биде...

рохани

Рохани: Го фиксиравме курсот на доларот, за да го спречиме планот на САД да предизвика криза

Иранскиот претседател Хасан Рохани рече дека САД стои зад валутната криза во неговата...

zlatni sipki

Турција ги повлече сите свои резерви на злато од САД

Турската централна банка во текот на 2017 година. ги повлекла сите свои златни резерви од...

hemiski napad

Русија поднесе доказ дека нервниот агенс “новичок“ е патентиран во САД

Русија поднела докази дека агенсот новичок е произведен и патентиран во САД како хемиско...

jajca

200 милиони јајца во САД потенцијално контаминирани со салмонела

Во САД, речиси 207 милиони јајца се повлечени од пазарот заради страв од салмонела, јавуваат...

kineska-flota

(Видео) Кина мобилизирала воени сили како подршка на Русија во случај на судир со САД во Сирија

Пред насловната, ќе објавиме уште една, многу интересна вест од рускиот медиуми “Росија...

tramp-asad

Сирија е бомбардирана, што сега?

Американските воени напади во Сирија предизвикаа многу прашања, пишува политичкиот...

matis

ЗАВРШЕНИ КОАЛИЦИОНИТЕ НАПАДИ ВО СИРИЈА: Не планираме нови удари, на Асад му пративме силна порака

Нападот на американската коалиција во Сирија завршена е после повеќе од еден час...

sirija-1-891x555

Кој ја нападна Сириската база: Асад го обвинува на САД, Русија на Израел, а мртвите се бројат

Во нападот на воздухопловната база Т4, на сириското воздухопловство во сириската провинција...

skripal

Русите ги обвинија Британците и Американците за труење на рускиот шпион

Русија ги обвини британските и американските тајни служби за труење на поранешниот руски...

kina-rusija-sad

Три настани заради кои САД може да покрене светска војна

Ако се видат најчитаните теми во изминатите денови, тогаш тоа е скандалот со приватноста...

lavrov

Русија протерува 60 американски дипломати, и затвора американскиот конзулат во Санкт Петербург!

После повеќедневното исчекување на руската реакција на Американското и протерувањето на...

Niki hejli

САД се закануваат со напади на Сирија

Американската амбасадорка во Обединетите нации, Ники Хејли, вчера изјави дека САД се...

merkel

Меркел: Европа мора да биде подготвена да му одговори на Трамп

Европа мора да биде подготвена да одговори на едностраното воведување на американските...

cavusoglu

ТУРЦИЈА: “На американските санкции, ќе одговориме поинаку од Русија“

Турскиот министер за надворешни работи, Мевлут Чавушоглу, предупреди на можната реакција...

zima sad

Снежно невреме во САД, откажани повеќе од 2.000 летови

Североисточниот дел на Соединетите Американски Држави денеска во голема мера беше под снег,...

ambasadasad-turcija

Амбасадата на САД во Анкара затворена од безбедносни причини

Американската амбасада во Анкара соопшти дека ќе биде затворена за јавноста утре заради...

TRAMP

На повидок трговска војна помеѓу Европската Унија и САД

Американскиот претседател Доналд Трамп во четвртокот објави дека ќе одреди високи царини...

sdf

“ПОБЕДАТА Е РЕЧИСИ ПОЧЕТОК“ Америка има нов план во Сирија, за кој во Анкара и Москва се бесни

И додека светот ја гледа сириската армија како безмилосно ја бомбардира Гута, Америка е...

s-400

Вашингтон и` се заканува на Турција заради купувањето на Рускиот С-400

Турските дневни весници Habertürk и Daily Sabah, наведувајќи ги своите извори, објавија дека...

BEZDOMNIK

Во САД половина милион бездомници водат борба за опстанок

Повеќе од половина милион бездомници во САД, која имаа најголема економија во светот, во...

%d bloggers like this: