Tag: , , ,

soros-ungarija

Фондацијата Сорос заминува од Унгарија

Фондацијата „Отворено општество“ на Џорџ Сорос ќе ја затвори канцеларијата во Будимпешта...

soros

Џорџ Сорос го сруши митот за “ европска демократија“

Не е тајна дека Мрежата на Сорос има големо влијание во Европскиот парламент и во другите...

soros

Сорос и донирал пари на група која била против Брегзит

Американскиот милијардер Џорџ Сорос преку своите фондации и дал околу 450.000 евра на групата...

soros

Бенјамин Нетанјаху: Сорос организира протести против Израел

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху ги обвини унгарскиот милијардери од еврејско...

soros

Сорос за The Financial Times: “ЕУ е на работ на распаѓање“, а национализмот е доминантна идеологија во светот

Добро познатиот унгарско-американски тајкун, Џорџ Сорос, во интервју за The Financial Times се...

%d bloggers like this: