Tag: , , ,

policija

Оштетен штаб на политичка партија од Струга

Лицето З.С. од Струга, во текот на вчерашниот ден, во Полициската станица во Струга пријавило...

opstina struga

На подрачјето на општина Струга се градат дивоградби, ваквите случаи да се пријават

Известување Почитувани, Ве известуваме дека на подрајчето на општина Струга, се врши...

oh1

(Фото) Охрид SOS: И покрај пријавата, продолжуваат градежните работи на езерското крајбрежје од Струга до Калишта

И покрај тоа што пред неколку дена граѓанската иницијатива Тампон В’але Струга достави...

sud struga

Судски полицаец нападнат во струшкиот суд

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „спречување службено лице во...

PLAZA-STRUGA

Охридско eзеро е над критичната кота,оштетени се угостителски објекти

Нивото на водата во Охридското езеро е над критичната кота од 694 метри надморска височина и...

gradba-640x360

Во Струга издадени 5 одобренија за градба во ноември 2017 година

На територијата на општина Струга во ноември 2017 година биле издадени 5 одобренија за градба,...

policija

Новинар од Албанија физички нападнат на дебата организирана од партија во Струга

29-годишниот А.Б. од Поградец, Република Албанија, синоќа, околу 19:30 часот, во Полициската...

zaev-vodici-777x437

Заев: Оптимист сум за решение достоинствено за двете страни

Претседателот на Владата Зоран Заев смета дека ќе биде најдено решение за проблемот што...

policija

Шише со запалива течност фрлено во куќа на стружанец

24-годишниот М.Ш. од Струга, синоќа околу 19:30 часот фрлил шише со запалива течност во куќа на...

noz

Стружанец прободен со нож и лишен од слобода по вербална расправија

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе  кривична пријава...

%d bloggers like this: