18 C
Struga
Thursday, October 21, 2021

ЗНМ: Претставки до ДИК и МВР за попречување на работата на новинарката Ферикан Арифи

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) денеска поднесе две претставки за попречување на работата на новинарката Ферикан Илјази Арифи од Еуроњуз до Државната изборна...

Заев: „Нашите поддржувачи одлучуваат слободно за кого ќе гласаат“

Нашите поддржувачи одлучуваат слободно. Никој од нас нашите гласачи не ги носи во џебот, ниту некој има контрола врз нив, рече денеска претседателот на...

Јаќимоски: „Алијанса на Албанците со поддршка за Александар Јовановски за вториот круг од локалните...

Oд Алијансатa за Албанците денеска е добиена информација дека во вториот круг нивните членови ќе го поддржат кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ и колаицијата за градоначалник...

Дали ВМРО-ДПМНЕ ќе го поддржи Касами во Тетово? – Мицкоски: „Одлуките ќе бидат донесени...

Доколку Алијанса за Албанците и Алтернатива останат поделени во одлуката за поддршка на Биљал Касами за градоначалник на Тетово, како во тој случај ќе...

Таравари: „Ќе го поддржиме кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ во Кичево“

Наш политички противник е ДУИ, а секој кандидат кој не е од ДУИ треба да биде поддржан од албанската опозиција, рече генералниот секретар на...

Османи повика Албанците и сите други граѓани, да гласаат за Шилегов

Фокус на ДУИ во вториот круг од локалните избори во Скопје ќе биде Општина Чаир, каде што нивниот кандидат и актуелен градоначалник Висар Ганиу...

ДКСК ја отфрли претставката на ВМРО-ДПМНЕ за изборни нерегуларности

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) на денешната 53-та јавна седница ја отфрли претставката за изборни нерегуларности за Локалните избори 2021, поднесена од...

Тетовец си наполнил гориво во „БМВ“-то и избегал без да плати

Секторот за внатрешни работи Тетово информира дека во текот на вчерашниот ден било пријавено дека во полошкиот регион, лице со автомобил со тетовски регистарски...

Храната ќе поскапува: Кои производи ќе бидат први на удар?

Храната и натаму ќе поскапува. Лебот, брашното, маслото за јадење, кондиторските производи ќе бидат први на удар. Растот на цената на електричната енергија и...

БЕСА и ДПА остануваат во владината коалиција

И помалите партии од албанскиот блок велат дека остануваат во владината коалиција предводена од СДСМ. Движењето БЕСА соопшти дека владината коалиција е стабилна без разлика...
error: Alert: Content is protected !!