8 C
Struga
Saturday, November 27, 2021

Идентификувани 14 загинати во трагедијата,меѓу нив студенти и млада мајка

Раметула Абдураими, единец во семејството Абдураими, работел во администрација во Скопје Валдете Хамити (1989), од Дебреште, мајка на две деца Јовица Трпевски, (27)...

(Фото) Пожар зафати муслимански гробишта на населбите Преглово и Пласница

Денес нешто околу 16.00 часот пожар избувна на дел од населба Пласница, каде се наоѓаат заедничките гробишта на населбите Преглови и Пласнца. До моментот на...

Почина актерот Ванчо Петрушевски

Популарниот актер Ванчо Петрушевски почина на 67- годишна возраст. Тој денес го изгубил животот во трагедија. Веста за неговата смрт ни ја потврди актерот...

Тешка сообраќајка во близина на Каменоломот – Гостивар

Тешка сообраќајка го отежна сообраќајот во близина на Каменоломите пред Гостивар. Имено како што информираат случајни минувачи се случувала вистинска драма. Комбе кое превезувало патници е...

Граѓаните повторно можат да поднесуваат барања за приватизација на државно градежно земјиште

Со измените на Законот за приватизација и закуп на градежно земјиште во државна сопственост, што стапија на сила вчера, на граѓаните им се дава...

Маж и две жени се загинатите во превртениот автобус кај Лесковец, Филипче и Рашковски...

Маж и две жени се тројцата загинати во тешката сообраќајна несреќа што се случи ноќеска околу 1.40 часот, кога на влезот во Лесковац, Србија...

Претседателот Иванов му честиташе на Ердоган за изборната победа

Претседателот на Република Македонија Ѓорѓе Иванов телефонски му честиташе на претседателот на Република Турција, Реџеп Таип Ердоган за победата на денешните претседателски и парламентарни...

ПЛАСНИЦА: Свеченост по повод Рамазан Бајрам

ПЛАСНИЦА:По повод големиот Исламски празник Рамазан Бајрам, на барање на Општина Пласница, а потпомогнато од страна на Министерството за Култура на Македонија денес (Сабота),со...

(Видео)Сведоштво на еден од преживеаните патници: Додека се освестивме, веќе бевме превртени

Голема трагедија ја потресе Македонија – патнички автобус на гостиварската компанија „Дурмо Турс“ вчера излета од автопатот Скопје – Тетово и се преврти кај...

„За“ гласале 91,03 проценти, „против“6,03 отсто од 710 избирачки места

Според првичните податоци што ги објави Државната изборна комисија (ДИК) на својата веб страница од обработени 20 проценти од избирачките места, „за“ на референдумското...
error: Alert: Content is protected !!