3 C
Struga
Friday, January 28, 2022

Собраниски служби: Сè уште не доставена оставката на Заев

Во Собранието сè уште не е доставена оставката на премиерот Зоран Заев, потврдија собраниските служби. Претседателот на СДСМ и премиер на 31 октомври поднесе оставка...

Филипче: „Не размислувам за оставка“

Министерот за здравство Венко Филипче не размислува да поднесе оставка поради актуелните случувања во СДСМ. „Не, не размислувам во таа насока“, кусо одговори Филипче на...

Касами ќе ги прекине договорите на дело: „350 од нив не ни знаеме што...

Градоначалникот на Општина Тетово одржа прес-конференција со цел да ги претстави планот за работата во првите 100 дена од мандатот кој се состои од...

Струмица: Протест против ковид мерките

Откако синоќа во Скопје се одржа протест против новите најавени Ковид мерки, денеска на улица излегоа и струмичани. Тие протестираат, како што велат против...

МОН: Договори за ученички и студентски стипендии ќе може да се доставуваат и утре

Сите ученици и студенти кои се нови добитници на стипендија, односно ова право го имаат остварено на конкурсите за доделување стипендии за учебната/академската 2021-2022...

224 санкции за брзо возење

Во текот на вчерашниот ден (30.11.2021) Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република Македонија за санкционирање на возила кои...

Армијата добива нови 7000 борбени униформи и нови 700 комплети униформи за специјалните сили

Министерството за одбрана обезбеди и втор комплет на 7000 нови борбени униформи за припадниците на Армијата. Баталјонот за специјални сили добива нови 700 комплети...

„Алтернатива“ ги утврди носителите на јавни функции – Беким Сали нов министер за здравство

Централното претседателство на „Алтернатива“ вчера на седница ги утврди носителите на јавни функции. Хисни Исмаили – потпретседател на Собранието на РСМ; Беким Сали –...

Младата Ерза Османи, е најмлада жртва од несреќата кај Ласкарци – Срцето престанало да...

Познат идентитетот на девојката со ампутирана нога – Срцето престанало да и чука (Дубаи - Портал) - Младата Ерза Османи е девојката која е најмлада...

Река: „На противкандидатите им посакувам успешна изборна трка во вториот круг“

Претседателскиот кандидат на претседателските избори во Северна Македонија, Блерим Река, на прес-конференцијата одржана по завршувањето на изборниот процес, изјави дека изборите биле мирни, регуларни,...
error: Alert: Content is protected !!