8.9 C
Struga
Sunday, November 28, 2021

Скопје: Погребна молитва во отсуство за жртвите во терористичкиот напад во Нов Зеланд

Претседателот на МАТУСИТЕБ, Хусрев Емин и хатибот на Мурат пашината џамија во Скопје, Сулејман Баки, осудувајќи го остро терористичкиот напад во Нов Зеланд, особено...

Пет имиња во изборот на Заев и Ахмети за заеднички претседателски кандидат,до крајот на...

Заев вели на средба не дебатирале за имиња, се договориле меѓупартиските разговори да продолжат, но волја за заеднички настап на претседателски избори постои. Ахмети, како...

Формирана нова политичка партија на Албанците “АлтернАтивА” во Северна Македонија

(Дубаи-Портал) Во салата на Македонската опера и балет во Скопје во присуство на стотина симпатизери се одржа промотивната церемонија на новоформираната политичка партија на...

На градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари повторно му се одземени ингеренциите во образованието, тој...

На градоначалникот на општина Гостивар, Арбен Таравари му се одземени ингеренциите во секторот за образование, со образложение дека е осомничен за кршење на процедури...

„Сечевме седишта за да ја извадиме бремената патничка, чија глава беше заглавена под багажниот...

Сведоштво на храбриот пожарникар што прв влезе во превртениот автобус Пожарникарите што се на смена за помалку од минута се подготвени и веќе се на...

Титаник 2 на Мијалков му донесе 3 години затвор, 5 години на Ибраими и...

(Дубаи-Портал) Поранешниот шеф на УБК Сашо Мијалков доби три години затвор за случјаот на СЈО - Титаник 2 за изборни нерегуларности. Освен Мијалков, во...

Еден од загинатите е синот на пратеникот на СДСМ Трпевски

Сопартијците и колегите на пратеникот на СДСМ, Благојче Трпевски од Гостивар, на социјалните мрежи му изразуваат сочувство за неговата голема загуба, откако вчера му...

Самка Ибраимоски влегува во трката за претседател: Амди Бајрам само си прави бајрам со...

Претседателот на Партијата за еманципација на Ромите, Самка Ибраимоски, ќе влезе во трката за претседател на државата. Тој вели дека ќе се кандидира за...

Директорот на затворот Шутка поднесе оставка – инцидентите се случиле поради пропусти на вработените

Директорот на истражниот затвор „Скопје“ Ѓоко Котески веќе ја доставил до Владата оставката и извештајот во врска со инцидентите во кои беа нападнати притворените...

МВР истражува дали полициски службеници користат дрога

(Дубаи-Портал) Во осумте сектори за внатрешни работи во МВР започна систематска контрола на полицајците. Првични резултати, неофицијално зборуваат за осомничен полицајци за користење дрога....
error: Alert: Content is protected !!