8 C
Struga
Saturday, November 27, 2021

Груевски на 8 ноември треба да оди во затвор

Експремиерот Никола Груевски доби упатен акт да се пријави во затворот во Шуто Оризари, каде треба да ја отслужи 2 годишната казна за набавката...

Оваа недела започнуваат уписите на ученици во прва година во средните училишта

Пријавувањето и запишувањето на ученици во прва година, во јавните средни училишта во учебната 2020/2021 година ќе се реализира во еден уписен рок  и...

УХМР со вонредна прогноза: Утре обилни врнежи од снег во западните делови

Под влијание на влажен и студен бран, утре и во четврток ќе има нови пообилни врнежи од снег, особено во западните делови. – Насекаде ќе...

Тевдовски: Шест општини ќе добијат 290 милиони денари за инфраструктура

Mинистерот за финансии Драган Тевдовски потпиша договори со градоначалниците на Кавадарци, Кисела Вода, Илинден, Центар Жупа, Желино и Студеничани за подобрување на 20 километри...

Украдено оружје од зградата на „Еурокомпозит“

Пред 2 дена било украдено оружје од фабриката „Еурокомпозит“ во Прилеп, која не работи веќе 2 години, а неколку месеци објектите и магацините се...

Мицкоски: За каква сплотеност говорат кога на сила туркаат референдумско прашање

Гледаме како премиерот и естаблишментот околу него силно се удираат во гради дека биле за Европската унија, а демек сите ние останати кои што...

Угостителите ги поставија масите пред Влада, Битиќи прв гостин на импровизираната свадба

Угостителите кои организираат свадбени свечености денеска излегоа на протест пред владата. Таму поставија астали и бина со свадбен декор и го пречекаа министерот Битиќи...

Состанок на Регулаторна, од утре нов ценовник за горивата

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе биде...

Спасовски од Прилеп: Пријави на случаи за рекет има, но моментно не знам точен...

Tреба да се бориме радикално против криминалот и корупцијата и дека секој нелегално и бесправно стекнат имот треба да биде конфискуван, рече министерот за...

Заев: Мнозинство се уште нема, ќе знаеме на денот на гласањето

Двотретинско мнозинство за усвојување на уставните измени се уште нема, изјави вечерва премиерот Зоран Заев во интервју за Сител и додаде дека тоа ќе...
error: Alert: Content is protected !!