8 C
Struga
Sunday, November 28, 2021

Бочварски: „Беса транс“ имала истечена лиценца за линиски превоз и користела изводи од други...

Опожарениот автобус со регистарски таблици СК0284 БА кој учествуваше во сообраќајната несреќа во Република Бугарија не е пријавен од сопственикот во единствената електронска база...

ФОТО: Снег на Стража

Планинскиот превој Стража во моментов е покриен со снег, јавува репортерот на ТВ21. Сообраќајот се одвива непречено и по влажни коловози, а се препорачува и...

Министерство за транспорт: „Беса Транс“ вршел злоупотреба на извод од лиценца од друго возило...

Броевите на изводи на лиценци кои се евидентирани во Царинската управа при влез и излез и со кои што се шпекулира во јавноста, во...

Хусеини: Неуспешен обид на ДИТ за вонреден инспекциски надзор во „Беса транс“

Државниот инспекторат за транспорт (ДИТ) вчера се обидел, но не можел да изврши вонреден инспекциски надзор во компанијата „Беса транс“, чијшто автобус изгоре во...

Снег на планините во дебарско, сообраќајот се одвива по влажни коловози, се препорачува внимателно...

Во поширокиот дебарски регион снег има на планините, а поради дождот, присутен во изминатите денови има појава на мали одрони на влажните коловози, поради...

Вечерва седница на Централен одбор на СДСМ: Ќе биде ли прифатена оставката на Заев?

Седницата на Централниот одбор на СДСМ, која беше одложена во вторникот поради тридневната жалост, треба да се одржи вечер и на неа се очекува...

Казнети 566 возачи за брзо возење на територијата на цела држава

За брзо возење казнети се 566 возачи во текот на вчерашниот ден во рамки на спроведената зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна...

Почна исплатата на ноемвриските пензии

Од денеска започнува исплатата на ноемвриските пензии кои ќе се исплаќаат етапно со цел поголема заштита на пензионерите во услови на опасност од коронавирусот. За...

МОН: Договори за ученички и студентски стипендии ќе може да се доставуваат и утре

Сите ученици и студенти кои се нови добитници на стипендија, односно ова право го имаат остварено на конкурсите за доделување стипендии за учебната/академската 2021-2022...

Во центарот на Охрид се сечат 72 дрвја, екологистите запрепастени

Седумдесет и две дрва, повеќето стари и по 80 години, се сечат за да се реконструира улицата „Македонски просветители“ во центарот на Охрид. Поради...
error: Alert: Content is protected !!