12.8 C
Struga
Tuesday, May 11, 2021

Вардар испадна од Првата лига

Најтрофејниот македонски фудбалски клуб Вардар ги загуби и теоретските шанси за опстанок во Првата лига, откако попладнево загуби на гостувањето кај Струга Трим и...

Хамилтон на две победи од јубилеј, светскиот шампион ја освои и „Каталуња“

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон славеше денеска на Големата награда на Шпанија, четврта трка оваа сезона во Формула 1 шампионатот. Седумкратниот светски шампион на патеката...

/ Видео / „Одиме на Европско“: Промовирана навивачката химна за македонската фудбалска репрезентација (ВИДЕО)

Фудбалската федерација на Македонија, го објави спотот на навивачката химна „Одиме на Европско првенство", која е во изведба на групата ВИС Рисови. Македонија за прв...

На Барселона, Реал и Јувентус, им се заканува забрана за настап, во Лигата на...

Шпанските фудбалски гиганти Реал Мадрид и Барселона, како и најтрофејниот италијански клуб Јувентус се соочуваат со можна забрана за настап во Лигата на шампиони (ЛШ), откако трите екипи...

Баерн Минхен повторно шампион на Германија – деветта титула по ред

Фудбалерите на Баерн Минхен со убедлив триумф од 6:0 над Борусија Менхенгладбах ја прославија деветтата титула по ред, а вкупно 31 титула на шампион...

Ливерпул подготвува реконструкција на нападот, замените доаѓаат од Бундеслигата

Управата на Ливерпул ја увиде грешката од минатото лето кога одлучи да не биде премногу активна на трансфер пазарот и планира за летниот преоден...

Лига на шампиони: За финалето во Истанбул, клубовите ќе добијат по 4.000 билети

УЕФА ја потврди одлуката, финалето во Лигата на шампионите, да се одигра во Истанбул и покрај тоа што Турција во моментов се наоѓа во...

Англиска борба за трофејот во ЛШ: Челси преку Реал Мадрид обезбеди финале

Трофејот во Лигата на шампионите ќе замине во Англија. Тоа е јасно откако на 29. мај во Истанбул, ќе имаме англиско финале. Челси вечерва...

Откажан бокс меч за титула поради бизарна причина

Големиот боксерски спектакл кој е најавен за претстојниот викенд, најверојатно ќе биде откажан и тоа поради бизарна причина. Британскиот боксер Били Џо Сандерс не сака...

Манчестер Сити за првпат во својата историја ќе игра во финалето во Лигата на...

Фудбалерите на Манчестер Сити повторно го победија ПСЖ, овојпат на „Итихад“ со 2-0 (1-0) и се пласираа во големото финале на Лигата на шампионите. Пеп Гвардиола го...
error: Alert: Content is protected !!