17.1 C
Struga
Monday, September 27, 2021
дома Автомобили

Автомобили

  Хрватската компанија „Римац“ го презема „Бугати“

  „Римац автомобили“, компанијата на хрватскиот иноватор и претприемач Мате Римац, станува мнозински сопственик на „Бугати“, беше соопштено денеска. Хрватската компанија притоа ќе се преименува...

  / Видео / И автомобил и авион: Лета 190 километри на час, на два...

  Прототипот 1 на летачкиот автомобил „AirCar“ („ЕрКар“), опремен со БМВ мотор и обично гориво од бензинската станица, го изврши првиот меѓуградски 35-минутен лет помеѓу...

  Илон Маск: „Следните Тесла автомобили, ќе лебдат еден метар над земјата“

  Илон Маск изјави дека сака следниот „Роудстер“ да може да лебди над земјата. Маск веќе вети дека некои верзии на „Роудстер“ ќе доаѓаат со ракетни...

  „Тесла“ повлекува околу 285.000 електромобили од Кина, можеле нагло да забрзаат

  „Тесла“ повлекува околу 285.000 електрични автомобили од Кина затоа што функцијата „cruise-control“ што ја одржува поставената брзина може случајно да се активира и да...

  „Bugatti“ го тестираше „Chiron“, до крајни граници

  „Chiron Super Spor“t, кој е полуксузна верзија на „Chiron Super Sport“ 300+ со кој во 2019 година тест возачот на производителот достигна рекордна брзина...

  Бриселскиот регион најави забрана за дизел и бензински автомобили

  Регионалната влада во Брисел, денеска објави забрана за продажба и управување со дизел автомобили во регионот од 2030 година и бензински автомобили од 2035...

  „Volkswagen“ наскоро ќе одлучи за судбината на „Bugatti“

  Ситуацијата со „Bugatti“ останува нејасна. На прв поглед можеби делува дека состојбата во француската компанија е речиси совршена, со константното лансирање на нови варијанти...

  / Видео / Филипинските власти брутално уништиле автомобили вредни милион евра

  Филипинската влада не се откажува од јавна „егзекуција“ на илегално увезени луксузни автомобили. Властите на оваа азиска земја продолжија со повеќегодишната пракса на брутален начин,...

  „Nissan“ со први нарачки за „Ariya“ – очекува над 100.000 резервации за првите месеци

  Минатата година Nissan го претстави моделот Ariya кој иако требаше да започне да се произведува минатото лето, поради коронавирусот и недостатокот на чипови, производството...

  / Видео / Новиот БМВ лесно забрзува до 300 км/час

  BMW M5 CS претставува врв на гамата на BMW M. Покрај тоа што е 3,5 пати помоќен од основната верзија, приближно ист сооднос важи...
  error: Alert: Content is protected !!