12.8 C
Struga
Tuesday, May 11, 2021
дома Автомобили

Автомобили

  „Volkswagen“ го најавува новото „Polo GTI“

  „Volkswagen“ неодамна го освежи „Polo“, а сега се подготвува да го претстави и освеженото, спортско „Polo GTI“. Освеженото „Polo GTI“ и понатаму ќе го носи...

  „Volvo“ сo раст на продажбата од 97,5 проценти во април

  Во април, Volvo Cars го забележа и десеттото последователно месечно постигнување со раст на годишно ниво, известувајќи за подобрување во бизнисот од 97,5 проценти...

  Официјално: Малиот „Jeep“ во производство од следната година

  На почетокот на годинава се појавија информации за тоа дека „Alfa Romeo“, „Fiat“ и „Jeep“ ќе лансираат нови, мали кросовер модели. Сега официјално е...

  „Genesis“ од ова лето пристигнува во Европа

  Премиум марката Genesis внимателно го планира своето влегување на европскиот премиум пазар веќе некое време, а сега конечно е најавено дека ќе пристигне ова...

  / Фото, видео / „Honda N7X“ – концепт

  Како што беше најавено, Хонда (Honda) во Индонезија (Indonesia) ја одржа дигиталната премиера на својот нов автомобил наречен „Ен7Икс“ („N7X“), пишува „Автоблог“ („Autoblog“). https://www.youtube.com/watch?v=F6i74QlY5yk Поточно,...

  / Видео / „Ауди С8“ или „РС6“?

  „Ауди С8“ („Audi S8“) е придвижуван од моќен 4,0-литарски твин-турбо В8 (W8) мотор, кој испорачува дури 571 КС (HP) (420 киловати (kW) и развива...

  Најскапиот автомобил на „Тесла“ – украсен со злато и чини 300.000 американски долари

  Станува збор за „Модел Ес Плед“ („Model S Plaid“), модифициран од компанијата „Кавиар Ројал Гифт“ („Caviar Royal Gift“), кој е украсен со 24-каратно злато. Цената...

  Распродадени луксузните автомобили во Србија, некои купувачи чекаат шест месеци, за модели во вредност...

  Иако минатата година продажбата падна за 26 проценти, почетокот на оваа година донесе неочекуван раст на продажбата. Она што беше стремеж секоја година во светот...

  Hyundai Elantra N во Европа – само ако купувачите посакаат

  Перформансното одделение на Hyundai продолжува со збогатување на својата понуда, а по неодамнешното претставување на Kona N, се подготвува и за премиерата на Elantra...

  „Застава 5700“: Мистериозен суперавтомобил кој можеше да стане југословенско Ферари

  На крајот на седумдесеттите и почетокот на осумдесеттите, крагуевска „Црвена Застава“ тајно работеше на неколку прототипови на автомобили кои никогаш не влегоа во производство. Феноменалното...
  error: Alert: Content is protected !!