18 C
Struga
Thursday, October 21, 2021
дома Автомобили страница 2

Автомобили

  Во Турција почна да се произведува „Hyundai Bayon“

  Најмалиот „SUV“ модел од корејската компанија започна да се произведува во Турција. На идните сопственици на располагање ќе им бидат 411 литри корисен простор во...

  „Porsche“ под истрага, поради потрошувачката на гориво

  Германското регулаторно тело за автомобилската индустрија KBA (Kraftfahrt-Bundesamt) започна истрага против Porshce поврзана со сомнежи за лажно прикажување на потрошувачката на гориво на автомобилите...

  Тојота повлекува 1,52 милиони автомобили

  Јапонската компанија соопшти дека од американскиот пазар ќе повлече уште 1,52 милиони автомобили поради неисправноста на пумпата за гориво. Тој проблем бил воочен во јануари...

  Новата генерација на „Шкода Октавиа”, достапна за македонските купувачи

  Четвртата генерација на Škoda Octavia е препознатлива од секој агол, заснована на дизајнерскиот јазик од претходната генерација, но многу подинамична и поелегантна. Надворешниот дел...
  error: Alert: Content is protected !!